چاق شدن بعد از رژیم گرفتن

مشکل اضافه وزن

overweight

اگر شما هم دچار مشکل اضافه وزن هستید، حتما چاق شدن بعد از رژیم غذایی را تجربه کرده اید. این بار دانشمندان به طریق علمی دلیل این پدیده را اثبات کرده اند.

رژیم غذایی بعد از چاقی

کاهش میزان کالری های دریافتی می تواند سوخت و ساز بدن و عملکرد مغز را تغییر دهد. در اثر این حالت، بدن چربی بیشتری را بعد از خوردن غذا ذخیره می کند و مغز به شدت نسبت به غذاخوردن علاقه مند می شود.

این تحقیقات یکی دیگر از قوانین ظالمانه طبیعت علیه افراد چاق را فاش می کند. در این بررسی ها مشخص شد، رژیم گرفتن باعث افزایش میزان هورمون های اشتهاآور در بدن و کاهش هورمون های کنترل کننده اشتها می شود. اسکن های مغزی هم نشان می دهد کاهش وزن، انجام کارهایی مانند ورزش کردن، کنترل اشتها و مقاومت برابر غذاها را سخت تر می کند. از همه بدتر هر قدر انسان ها بیشتر رژیم بگیرند، اثرات گفته شده قوی تر می شود، به همین دلیل است که کاهش وزن اضافی برای بسیاری از مردم یکی از دشوارترین کارها به شمار می آید. این تغییرات در حقیقت مکانیسم طبیعی بدن انسان برابر رژیم گرفتن است. میزان ترشح هورمون های اشتهاآور در بدن بعد از رژیم گرفتن تا ۲۰ درصد افزایش پیدا می کند و در عین حال سطح هورمون های کنترل کننده اشتها به طور غیر معمولی در بدن کم می شود. زمانی که شما ۱۰درصد از وزن خود را کم می کنید، بدن این شرایط را اضطراری تصور می کند، بنابراین به شدت سوخت و ساز را کاهش داده و مصرف کالری را کم می کند. مشکل زمانی آغاز می شود که شما به پایان دوره رژیم خود رسیده و شروع به خوردن می کنید. در این زمان که سوخت و ساز بدن کاهش پیدا کرده، چربی های اضافی در بدن ذخیره شده و یکباره وزن شما حتی از دوره قبل از رژیم هم بیشتر می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *