توصیه هایی برای رضایت مندی از زندگی

بهتر زندگی کنید

up

اغلب اوقات فکر کردن درباره نارضایتی ها و مرور آنها در ذهن بر تاثیر منفی نارضایتی ها می افزاید چه بسا به مسئله ای حاد تبدیل می شوند که سلامت روانی فرد را به خطر می اندازد.روانشناسان نارضایتی و تاثیر منفی آن را ریشه اصلی بروز انواع افسردگی از حاد تا خفیف می دانند و رفتارشان ریشه اصلی آسیب های دامنه دار اجتماعی نظیر طلاق، اعتیاد، بزهکاری،…. را در همین نارضایتی های به ظاهر کوچک و بی اهمیت جستجو می کند.

 توصیه هایی برای برخورداری از رضایت بیشتر از زندگی

*مقایسه نکنید

در ساختار روانی انسان مقایسه خود با دیگرانی که شرایط بهتری دارند یک آفت بزرگ روحی و روانی محسوب می شود.ما همواره در معرض مقایسه ها و در ادامه آن قضاوت درباره خودمان هستیم چنین مقایسه هایی که دامنه آنها نهایتی ندارد مثل سم کشنده، روحیه و انرژی فرد را تحلیل می برد.

*برنامه ریزی کنید

زندگی بی مصرف نارضایتی را افزایش می دهد اهداف مان را برنامه ریزی کنید اگر چه خیلی ساده مثل برنامه ریزی برای یک سفر تفریحی.

* با اطرافیانتان دوست باشید

کسانی که توانایی دوست داشتن را دارند دوست داشته می شوند.دوستی مطابق طبع آدمی است و برای هر کس به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه رضایت مندی ایجاد می کند.

* آرام و مودب باشید

پرخاشگری از نارضایتی شروع می شود و به آن نیز ختم می گردد اگر از هر موضوع کوچکی برای خود یک نارضایتی موثر بسازید دیری نمی گذرد که تسلیم نارضایتی ها می شوید و خودتان بیش از هر کس دیگری آسیب می بینید.

*علایق خود را پیگیری کنید

آنچه موجب آرامش خاطر و لذت شما می شود شناسایی کنید و برای پرداختن به آن وقت بگذارید.

* هدیه بدهید

لازم نیست برای همه کسانی که می شناسید هدیه ای تهیه کنید به همسر، مادر، پدر، فرزند و یا مهیار (ادمین) 😉 هدیه ای بدهید که او را شاد کند شادی آنکه برایتان عزیز است و روان شما را شاد می کند.

*پس انداز داشته باشید

پشتوانه مالی هیچ وقت ضرری نداشته و ندارد همواره مایه خیر است پس با پس انداز هر چه اندک می توان کارهای زیادی انجام داد و انتخاب های رضایت بخش بسیاری داشت.

* قدردان نعمت ها باشید

هر آدم منصفی نزد خود نعمت هایی می یابد که بسیاری از افراد از آنها بی بهره اند اگر این نعمت ها را فراموش کرده اید بیشتر فکر کنید و کمی هم با انصاف باشید.

* به سلامت جسم و روانتان اهمیت دهید

دردهای جسمی و بیماری های روحی زندگی را به کام هر انسانی تلخ می کنند تا حد امکان به سلامت خود اهمیت دهید

* مثبت اندیش باشید

اگر منفی نگر هستید نظام فکری خود را تغییر دهید اگر چه تغییر فکر سخت است اما حداقل برای شروع می توان تلاش کرد و نکات مثبت هر واقعه ای را دید وشناخت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *