به چین و چروک دور چشمتان توجه نکنید !

چین و چروک ها زشت نیستند
dorecheshm

چروک های دور چشم نشان می دهند شما در طول زندگی چقدر خندیده اید یا گریه کرده اید. هر کدام از این خطوط یادگار تجربه های گرانبهایی است که می توانند خاطرات، مشکلات و شیرینی های زندگی را به یادمان بیاورند.زمانی که پا به سن می گذاریم و چربی پوست خود به خود کمتر می شود، حالت ارتجاعی پوست به تدریج از دست می رود و خطوطی که در طول زمان عمیق شده اند خود را بیشتر نشان می دهند. شاید از همین الان آینه به دست تان گرفته اید و نخستین چین و چروک ها نگران تان کرده است یا دیگر با گذشت سن و سال نسبت به آنها بی تفاوت شده اید. با این حال راه هایی وجود دارد تا توجه ها را از چین و چروک دور چشم تان دور کنید.

با دندان هایی درخشان و زیبا لبخند بزنید

دندان های زرد یا خراب شده می توانند سال ها به سن واقعی تان اضافه کنند. اگر سیگار می کشید ترکیب دندان هایی که درخشش خود را از دست داده اند با چین و چروک اطراف چشم، شما را پیرتر از آنچه هستید، نشان می دهند. استفاده از محلول های سفید کننده یا مراجعه به دندانپزشک زیبایی می تواند به شما برای لبخندی زیباتر و جوان تر کمک کند.

آرایش موهایتان را تغییر دهید

با استفاده از یک مدل موی جدید به راحتی نگاه ها را به جای دور چشم ها به موهایتان جلب خواهید کرد. پیش آرایشگرتان بروید و از او خواهش کنید برای مدل مو و رنگ مویی مناسب راهنمایی تان کند. های لایت مو یا کوتاه کردن جلوی موها می تواند به راحتی چندین سال از سن تان بکاهد.

مدل ابروی تان را عوض کنید

یک مدل ابروی مناسب می تواند چهره شما را آن قدر تغییر دهد که دیگران گمان کنند عمل جراحی انجام داده اید. اگر در جوانی ابروهایتان را نازک کرده اید، حالاممکن است به مشکل بربخورید. محققان دانشگاه سن اندروز یک چهره با مدل ابروهای مختلف را به چند گروه آزمایش نشان دادند و از آنها خواستند سن شخص را حدس بزنند. نتایج نشان می داد ابروی کلفت تر می تواند حدس دیگران درباره سن را تا سال ها عقب ببرد. با این حال اگر ابروهایتان نازک است سعی کنید مدل متفاوتی به آن بدهید یا با سایه ابرو آنها را پرپشت تر جلوه دهید. به چیزی که مد می شود توجه نکنید. مدل ابرویی که به صورت تان جلوه بیشتری دهد و متناسب با چهره تان باشد از آنچه همه گیر شده، زیباتر است.

سعی نکنید چین و چروک ها را بپوشانید

بیشتر خانم ها سعی می کنند چین و چروک ها را با کرم پودرهای ضخیم کم جلوه دهند. این کار اشتباه است. لایه های کرم پودر در میان چروک ها جا خوش می کنند و در حقیقت آنها را بیشتر جلوه گر می سازند. آرایش غلیظ، سایه و روشن پوست را بیشتر مشخص می کند. هرچه کمتر آرایش کنید، کم سن و سال تر جلوه می کنید. به ویژه در اطراف چشم ها که پوست به طور طبیعی از بقیه صورت نازک تر است، به جای کرم پودرها از مرطوب کننده های رنگی استفاده کنید. مرطوب کننده های رنگی سبک ترند و مانند کرم پودر به پوست نمی چسبند. تفاوتی نمی کند رنگ پوست تان چه باشد، رنگی که استفاده می کنید باید یک یا دو درجه از رنگ پوست تان تیره تر باشد. رنگ روشن کرم پودر جلوه چین و چروک ها را بیشتر می کند.

به اندازه کافی بخوابید

اگر در طول شب به اندازه کافی نخوابیده باشید، دور چشم تان سیاه، پف کرده و زشت می شود. خواب کافی باعث سر حال بودن وضعیت عمومی بدن می شود. اگر دیگران با دیدن شما فوری به خسته بودن تان اشاره می کنند، حتما دور چشم های تیره و پف آلودتان را دیده اند. هر قدر هم که کار و فعالیت داشته باشید، سلامتی تان در درجه اول اهمیت است. قبل از خواب سعی کنید به چشم هایتان با چند روش بی خطر مثل گذاشتن برش های خیار خنک، استراحت بدهید تا خستگی کار روزانه از بین برود.

چربی را از رژیم غذایی تان حذف نکنید

هر قدر هم که دور چشم تان چروک شده باشد، برای جلوگیری از چروک های بیشتر هیچ گاه دیر نیست. اگر دائم رژیم می گیرید و از روغن کمی برای غذا درست کردن استفاده می کنید یا سعی می کنید همه چیز را آب پز بخورید، بدون اینکه بدانید چین و چروک های صورت تان را بیشتر کرده اید. اگر وزن تان خیلی کم است سعی کنید مختصری اضافه وزن پیدا کنید و هیچ گاه چربی ها را به طور کلی از رژیم غذایی تان حذف نکنید. پوست دور چشم جزو نازک ترین پوست ها در تمام بدن است و پوست عمومی بدن هرچه خشک تر باشد، چین و چروک ها زودتر پدیدار می شوند. سعی کنید همیشه دور چشم تان را مرطوب و چرب نگه دارید. ویتامین C و A اثری معجزه گر روی پوست دارند و استفاده مرتب از آنها در طول روز و شب نتایجی باورنکردنی خواهد داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *